Broszury informacyjne – przebieg projektowanych korytarzy DK8

Przebieg korytarzy na terenie gmin został przedstawiony na broszurach informacyjnych dostępnych do pobrania poniżej.

 1. Powiat dzierżoniowski
 1. Powiat kłodzki
 1. Powiat świdnicki
 1. Powiat wrocławski
 1. Powiat ząbkowicki

4 komentarzy dot. „Broszury informacyjne – przebieg projektowanych korytarzy DK8

  1. Obecnie zadanie znajduje się w początkowej fazie etapu projektowego, tj. na etapie Studium Korytarzowego (SK). Przed rozpoczęciem prac w wyniku których powstanie Koncepcja Programowa dla zadania należy opracować Studium Techniczno – Ekonomiczno – Środowiskowe (STEŚ) z materiałami do uzyskania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach oraz należy uzyskać ostateczną decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach dla zadania. To właśnie uzyskana decyzja DŚU dla zadania wskaże Inwestorowi który przebieg drogi DK8 w ramach zadania będzie najlepszy do dalszych prac projektowych i realizacji.
   W celu pewnego przybliżenia okresu w jakim to nastąpi odsyłamy do zakładki „harmonogram” na stronie internetowej

 1. Zauważyłem, że korytarze przebiegają inaczej niż studium uwarunkowań w gminie. Decydując się o budowie domu nikt nie informował nas o potencjalnym przebiegu drogi!!!!! To jest chore i bardzo komplikuje sytuacje i dalsze inwestycje. Do kiedy mamy czekać z decyzjami ? Takie plany to paraliż dla inwestorów!!

 2. Obecnie zadania znajduje się w początkowej fazie etapu projektowego t.j. na etapie Studium Korytarzowego (SK). Przed rozpoczęciem prac w wyniku których powstanie Koncepcja Programowa dla zadania należy opracować Studium Techniczno – Ekonomiczno – Środowiskowe (STEŚ) z materiałami do uzyskania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach oraz należy uzyskać ostateczną decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach dla zadania. To właśnie uzyskana decyzja środowiskowa dla zadania wskaże Inwestorowi który przebieg drogi DK8 w ramach zadania będzie najlepszy do dalszych prac projektowych i realizacji.

  Na etapie STEŚ będzie prowadzona akcja informacyjna, kierowana do mieszkańców gmin na „trasie” rozpatrywanego odcinka drogi krajowej nr8.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.